Nawigacja

Aktualności

2017/2018

Sukces naszej uczennicy

Dagmara Skiba z klasy VII w dniach 7-9 czerwca reprezentowała województwo lubuskie w Warszawie na centralnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". W etapie centralnym wzięło udział 38 uczniów z całej Polski. Przez dwa dni zmierzyli się w 5 konkurencjach: barwa i broń, eksponat muzealny,  geografia militarna, literatura i sztuka, budowle i miejsca. Ostatecznie Dagmara zajęła 19 miejsce w Polsce. Otrzymała medal od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, cenne nagrody i gratulacje od ministra edukacji pana R. Kopcia. Gala wręczenia nagród odbyła się w Galerii Porczyńskich na Placu Bankowym w Warszawie. Dzień wcześniej uczestnicy wraz z opiekunami złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Dagmarę do konkursu przygotowała pani Magdalena Szurko Kiona, która podziękowania odebrała z rąk ministra 8 czerwca w Belwederze.

                                    Gratulujemy sukcesu.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle ll

 

18 maja odbyl sie już 5 konkurs wiedzy o św. Janie Pawle ll w Górkach Noteckich. Nasza Szkola Podstswowa zajęla grupowo pierwsze miejsce. Indywidualnie zas 1 miejsce Małgorzata Drelich, 2 miejsce Jan Szczęsny , 3 miejsce Hanna Górska. Gratulujemy

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Samorząd Uczniowski

 

        16 maja 2018 roku odbył się Kongres Samorządów Uczniowskich Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego organizowany przez Szkołę Podstawową im. J. Nojiego w Drezdenku. Społeczność szkolną ze Zwierzyna reprezentowały Sara Michałowicz, Dominika Kubiś I Weronika Kieloch. Dziewczęta zaprezentowały dobre praktyki  i osiągnięcia SU ze Zwierzyna, wzięły udział w debacie i warsztatach. Poznały pracę samorządów szkolnych z naszego powiatu i nawiązały znajomości z ich działaczami. Zdobyte doświadczenie na pewno wykorzystają w dalszej samorządowej pracy.

 

Magdalena Szurko-Kiona

_____________________________________________________________________

 

 

Konkurs “Spotkania z książką”

 

        15 i 16 maja 2018 roku odbył się konkurs czytelniczy organizowany, jak co roku przez Gminną Bibliotekę w Zwierzynie. W tym roku nosił tytuł “Zdarzyło się w Polsce- w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Jak przystało na rok stulecia niepodległości uczniowie przygotowując się do niego czytali książki historyczne związane z dwudziestoleciem międzywojennym- poznawali życie polityków, gwiazd i wpływowych kobiet, ale również życie codzienne zwykłych ludzi z tamtych czasów. Uczniowie klas VII oraz II i III z Górek Noteckich, Zwierzyna i Gościmca zmierzyli się w kategoriach: stanowisko wystawiennicze, plakat promujący, zwiastun książki, reklama książki, test wiedzy. Poziom jak zwykle był bardzo wysoki i wyrównany, uczniowie wykazali się świetnymi pomysłami i zaangażowaniem. Ostatecznie w kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła klasa VI ze Zwierzyna, a w kategorii klas 7- III pierwsze miejsce przypadło klasie II A ze Zwierzyna.

        W ramach nagrody uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autroskim z panem Jarosławem Koprem, autorem dwóch konkursowych pozycji.

 

Magdalena Szurko-Kiona

______________________________________________________________________

 

Wycieczka klas czwartych

 

14.05. 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Biskupina, Gniezna, Wenecji i Gąsawy. Podążając szlakiem Piastów wzięli udział w ciekawej lekcji historii.

 

_________________________________________________________________________________

 

 

„III Przerwa na czytanie”

 

W piątek 11 maja wzięliśmy udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” i przystąpiło do niego 85 uczniów z naszej szkoły. Podczas dwóch przerw uczniowie zebrali się przed budynkiem szkoły i czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Udowodnili tym, że czytać można w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji, a także p.Katarzynie Kołodyńskiej za fotorelację wydarzenia.

Koordynator akcji

Anna Szpila

______________________________________________________________________________________________________

 

Wycieczka klasy II A

 

         W dniach 23-26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II a wzięli udział                   w klasowej wycieczce w historyczne miejsca Polski. Zwiedzili Kraków- a w nim przede wszystkim Wawel z Katedrą, Kościół Mariacki, sukiennice, podziemia rynku i  smoczą jamę. Odwiedzili również Kazimierz ze Starą Synagogą i muzeum “Fabryka Oskara Schindlera”, gdzie poznali kulturę Żydów polskich. Udali się                  z wizytą do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu gdzie przeżyli prawdziwą lekcję historii i pokory. Byli także w kopalni soli w Wieliczce. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni, pani Magdalena Szurko-Kiona we współpracy  z panią Małgorzatą Szeligiewicz.

____________________________________________________________________________________________________

 

XIII Powiatowy Konkurs Językowy

 

23.04.2018 roku w Strzelcach Krajeńskich odbył się XIII Powiatowy Konkurs Językowy. Nasz uczeń Adam Kołdyński zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

____________________________________________________________________________________________________

 

Sukcesy historyczne

        10 stycznia uczniowie naszej szkoły- Dagmara Skiba, Filip Sęk, Tomasz Kruszyna i Maksymilian Romanowski reprezentowali naszą szkołę na rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Wszyscy napisali test na bardzo dobrym poziom ie, jednak zgodnie z regulaminem konkursu do etapu wojewódzkiego dostali się uczniowie, którzy zdobyli mininimum 80 procent. Na etap wojewódzki 5 kwietnia 2018 roku pojadą Dagmara Skiba i Filip Sęk z klasy VII. Powalczą o kwalifikację do etapu centralnego w Warszawie. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 

Magdalena Szurko-Kiona

_____________________________________________________________________________________________________

 

Młodzież zawsze pomaga

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Zwierzynie co roku organizuje akcje, w których pomaga innym.

W październiku zebraliśmy około 150 zniczy, które zostały zapalone  na zapomnianych, opuszczonych grobach na czterech cmentarzach: w Zwierzynie, Górecku, Żółwinie i Gościmcu. Wcześniej wolontariusze wyczyścili te groby i przygotowali do Święta zmarłych.

Pomogliśmy także pogorzelcom ze Starego Kurowa. Młodzież zakupiła na sumę 300 zł. Kołdry, poduszki, ręczniki i prześcieradła. 300zł zostały również wpłacone na konto pani Eli Mierzwy z Brzozy, chorej na nowotwór.

Zorganizowaliśmy także zbiórkę karmy dla zwierząt. Zebraliśmy ponad 200 kg karmy suchej i mokrej , przekazując ją do Pławina , do pani, która opiekuje się zwierzętami chorymi i opuszczonymi.

W grudniu wraz ze Samorządem Szkolnym przygotowaliśmy jasełka dla nauczycieli emerytów oraz 5 szlachetnych paczek dla osób potrzebujących.

Przed świętami, jak co roku odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym młodzież sprzedawała stroiki i ozdoby wykonane przez nich samych.

Nasza młodzież lubi pomagać innym i chętnie to robi , angażując jednocześnie wszystkich uczniów naszej szkoły i ich wychowawców.

                                                

 

   Dziękujemy.

Opiekun SKC Marzena Dobrzyńska


 

Konkurs Angielskiej Piosenki Świątcznej

21.12.2017  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwierzynie odbył się Konkurs Angielskiej Piosenki Świątcznej, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-6 SP. Dzięki sponsorom: firmie Altamit , Opony Sarbiewo Piotr Lech, Instaldom Sebastian Pietrzykowski, KAMIX Kamil Tołkacz, PPHU Przemek Tołkacz nagrodą główną było 500 zł. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Wszyscy uczniowie  wspaniale się zaprezentowali, przygotowali piękne stroje i ciekawe rekwizyty. 1 miejsce zdobyła klasa 5, 2 miejsce klasa 3a, 3 miejsce klasa 4a. Życzę Wam aby ten swiateczny nastrój towarzyszył Wam również w trakcie Świąt. Gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok.

Aleksandra Neumann

____

 

_____________________________________________________________________________________________________

„Gmina Zwierzyn moje miejsce na ziemi”

 

     8 grudnia odbył się już III konkurs wiedzy o gminie Zwierzyn organizowany przez Gminną Bibliotekę w Zwierzynie pod patronatem wójta gminy pana Tomasza Marcia. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum z Górek Noteckch, Gościmca i Zwierzyna. Osiem czteroosobowych drużyn zmagało się                 w różnych, bardzo ciekawych konkurencjach:

 • „zgadnij kto lub co...”
 • „zwykli ludzie, niezwykłe historie...”
 • „z gminnego albumu...”
 • „wiem wszystko o...”
 • „gmina w liczbach...”
 • „budujemy, budujemy...”.

 

Ostatecznie I miejsce w rywalizacji zajęła klasa II A ze Zwierzyna w składzie Oliwia Pszonak, Julia Hanys, Hubert Kuczyński i Kacper Lipiec. II miejsce zajęli uczniowie z klas VI i VII ze szkoły                 w Gościmcu, a III miejsce drużyna klasy III ze Zwierzyna w składzie Mateusz Wroński, Kacper Szymański, Michał Muster i Paulina Michalak.

 

 Magdalena Szurko-Kiona

 

 

___________________________________________________________________________________________________

 

„I ty możesz zostać świętym Mikołajem”

 

     6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kiermasz ciast i ciasteczek pod hasłem „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Uczennice z klasy II a sprzedawały różne smakołyki, by zebrać pieniądze na przedświąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Udało się nam zebrać 380 złotych. Dziękuję, w imieniu SU za zaangażowanie w naszą akcję charytatywną wszystkim, którzy przynieśli ciasta i babeczki. Szczególne podziękowania ślę mamom, które w ferworze przygotowań znalazły czas na pomoc innym.

 

Magdalena Szurko-Kiona

______________________________________________________________________________________________________

"Wokół symboli narodowych"

     10 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Wokół symboli narodowych", którego organizatorem jest szczeciński oddział IPN. W dwóch kategoriach wiekowych do konkursu przystąpili uczniowie klasy I i klas III. Test, z którym musieli się zmierzyć dotyczył znajomości symboli narodowych i zagadnień z historii Polski oraz umiejętności rozpoznawania postaci historycznych. Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja wyłoniła zwycięzców. W pierwszej kategorii wiekowej najlepsze okazały się Zuzanna Hałoń i Lena Antoszewska, natomiast w II kategorii wiekowej I miejsce zajęła Ewa Romanowska,    II- Lilianna Neumann, III- Amelia Rymszewicz. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Magdalena Szurko-Kiona. Prace wraz z protokołem zostaną wysłane do Szczecina i tam porównane z wynikami dzieci z innych szkół. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich wychowawcom i rodzicom.

M. Szurko-Kiona

______________________________________________________________________________________________________

Dzień Patrona w naszej szkole

      10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości połączoną z Dniem Patrona Szkoły, czyli Wojska Polskiego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii, śpiewali piosenki wojskowe, prezentowali pieśni patriotyczne, wykonywali kotyliony, pod okiem wychowawców przygotowywali plakaty o wybranych postaciach związanych z historią polskiego wojska- Jana Henryka Dąbrowskiego, Tadeusza Kościuszki, Jana III Sobieskiego i innych. Na zakończenie wykonaliśmy zdjęcia „z wąsami”, by „być jak Piłsudski”. A marszałek na tych zdjęciach był z nami ;)

______________________________________________________________________________________________________

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922"

6 listopada odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922". Szkołę w Zwierzynie reprezentowali Dagmara Skiba, Filip Sęk, Tomasz Kruszyna, Krzysztof Zatowka i z gimnazjum Maksymilian Romanowski, do etapu rejonowego, który odbędzie się 10 stycznia 2018 roku nie zakwalifikował się tylko Krzysztof Zatowka. 
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
______________________________________________________________________________________________________
 
Wycieczka klas I - III
 
Dnia 06 XI 2017 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zwierzynie wyjechali na wycieczkę do Drezdenka do Centrum Promocji Kultury, na musical "OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY". Spektakl trwał ponad godzinę. Uczniowie podziwiali przepiękne dekoracje oraz grę aktorów. Pełni wrażeń wrócili do szkoły zachwyceni występem Teatru Współczesnego z Krakowa.

___________________________________________________________________________________

Halloween w klasie III A

31 X 2017 r. klasa III "a" ze Szkoły Podstawowej w Zwierzynie obchodziła Halloween. Uczniowie przebrali się za czarownice, kosciotrupy, wampiry. Klasa została udekorowana dyniami, pajęczynami, duszkami, nietoperzami. Odbył się konkurs na najstraszniejszy rysunek. Prace zostały wykonane przez wszystkich uczniów. Podczas zajęć uczniowie bawili się w różne zabawy. Było super!

________________________________________________________________________________
 

Uroczystość ślubowania klas pierwszych w SP w Zwierzynie.

W piątek 13. października w SP w Zwierzynie w połączeniu ze świętem Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na moment uroczystości pasowania na ucznia. Najpierw zaprezentowali program artystyczny , w którym najbardziej oklaskiwany był układ taneczny do melodii poloneza.

Pan dyrektor J. Jażdżewski z dumą przyjął dzieci do grona uczniów naszej szkoły. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

______________________________________________________________________________________________________

 

Sport w naszej szkole

 

             W dniu 21.09 w Starym Kurowie odbył się wyścig kolarski, w którym nasi uczniowie zespołowo zajęli II m-ce. Natomiast indywidualnie wyglądało to tak:

- dziewczęta kl. IV Jagoda Basińska I m-ce, Zofia Basińska III m-ce.

- chłopcy kl. IV- II miejsce Marcel Stanik.

-  chłopcy kl. V –III miejsce Szymon Strugarek.

-chłopcy kl. VI -  I m-ce zajął Łukasz Sikora.

            Dzień później tj. 22.09 tradycyjnie w Strzelcach Kraj. odbył się bieg przełajowy z cyklu „Ratajada”, gdzie w kategorii chłopców szkół podstawowych VI m-ce zajął Daniel Popucewicz.

 


 

__________________________________________________________________________________________________
 
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
 
Uczniowie klas I - III PSP w Zwierzynie właczyli się w akcję ,,Sprzątania świata". Na apelu dzieci dowiedziały się , w jaki sposób należy segregować śmieci, dbać o Naszą planetę Ziemię,o jej czystość.Rozdano dzieciom worki i rękawice, wyznaczono tereny do sprzątania.Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji,,Sprzątanie świata", zebrały sześć worków śnieci w najbliższym terenie..Akcję zakończyła wspólna zabawa ,,Śmieci do worka "i konkurs plastyczny ,,Ziemia, czysta planeta".Najciekawsze prace ozdobiły hol szkolny.          
Opiekun LOP  B.Z.
__________________________________________________________________________________________________
 
BohaterON - włącz historię!
 
Nasza szkoła weźmie udział w BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
W naszej szkole kampanię rozpoczniemy 27 września. Dokładnie tego dnia w 1939 roku powstało Polskie Państwo Podziemne    i Szare Szeregi. Uczniowie naszej szkoły poznają sylwetki żyjących jeszcze powstańców i napiszą do nich 100 kartek z podziękowaniami. Szkolnym koordynatorem jest pani Magdalena Szurko-Kiona.
 
Zapraszamy do udziału!
____________________________________________________________________________________________________________
 

 Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza sześciu kandydatek- Małgorzaty Drelich z klasy 6, Weroniki Kieloch z klasy IIB, Oliwii Pszonak i Dominiki Kowalik z klasy IIA oraz Sary Michałowicz i Dominiki Kubiś z klasy III. Wybory przeprowadziła, zgodnie z zasadami demokratycznymi szkolna komisja wyborcza w składzie Wiktoria Tarczyńska i Patrycja Wieczorek. Frekwencja wyborcza wyniosła 70 procent, 102 uczniów oddało ważne głosy wskazując dwie kandydatki, które ich zdaniem powinny zasiąść w Radzie SU. Wybory zdecydowaną przewagą głosów wygrała Sara Michałowicz, drugie miejsce zajęła Dominika Kubiś, trzecie Małgorzata Drelich. 

 
Dziękujemy za udział w wyborach.
______________________________________________________________________________________
  
 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa
  ul. Strzelecka 4
  66-542 Zwierzyn
 • (95) 761-72-97

Galeria zdjęć