BohaterON - włącz historię!

Nasza szkoła weźmie udział w BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Więcej informacji na www.bohateronwtwojejszkole.pl .

______________________________________________________________________________________________________

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września uczniowie klas I - III Zespołu Placówek Oświatowych w Zwierzynie zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice , już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej ,,Sprzątanie świata".

Akcję rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz głównych jej celów.Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem miały wyznaczone tereny [ wokół szkoły, boisko, plac zabaw], które solidnie i z zaangażowaniem posprzątały.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadowalające;

Po zakończonej akcji dzieci otrzymały od nauczycieli gromkie brawa i ,,słodki poczęstunek".Wspólnie bawiły się na ,,czystym placu zabaw".

Opiekun SK LOP Bożena Ziemlewicz

Europejski Dzień Języków

26 września 2018 roku Gminnej Bibliotece w Zwierzynie odbył się Europejski Dzień Języków. Uczniowie klasy 7, 8, 3a i 3b gimnazjum rywalizowali w różnych konkurencjach sprawdzających ich umiejętności językowe. Zwyciężyła klasa 7, która wygrała nagrodę główną 350 złotych ufundowaną przez Wójta Gminy Zwierzyn i Radę Rodziców. Pozostałe nagrody ufundowała firma Opony Sarbiewo państwa Małgorzaty i Piotra Lech. Nasza impreza nie odbyłaby się również dzięki uprzejmości i pomocy pani Sylwii Markiewicz, której serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Neumann

• Szkoła Podstawowa