Nawigacja

Aktualności

2018/2019

Wycieczka edukacyjna

W dniach 8-9 grudnia uczniowie naszej szkoły w ramach kółka historycznego wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Emigracji oraz ORP "Błyskawicę" i Plac Obrońców Poczty Polskiej, spacerowaliśmy po gdańskiej starówce i wybrzeżu gdyńskim oraz złożyliśmy wizytę w Bazylice Mariackiej.  

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Szurko-Kiona

 

"O książce historycznej"

15 listopada w Bibliotece Gminnej odbyło się spotkanie z panią Gabrielą Sierocińską-Dec, pracownikiem Muzeum Historii Polski w Warszawie zatytułowane "O książce historycznej" . Wzięli w nim udział uczniowie klas VI, VII i VIII zainteresowani historią. Podczas spotkania poznali wiele najnowszych pozycji i sposób na ciekawą książkę historyczną. Pani Gabriela podkreślała, że jej przygoda z czytaniem rozpoczęła się właśnie w Zwierzynie.

Magdalena Szurko-Kiona

____________________________________________________________________________________________________

Sukcesy historyczne naszych uczniów

Dagmara Skiba, Filip Sęk, Mikołaj Zajączkowski i Patryk Kruszyna zostali finalistami kuratoryjnego konkursu "Wielcy Polacy- twórcy niepodległości", którego etap wojewódzki odbył się 6 listopada 2018 roku w Gorzowie Wlkp. Był to konkurs, w którym wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych naszego województwa. Wszyscy pisali te same testy na trzech etapach, więc sukces naszych wychowanków jest tym większy.

6 listopada odbył się również szkolny etap konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1939-1948", w którym udział wzięli Mikołaj Zajączkowski, Filip Sęk, Krzysztof Pawłowski, Tomasz Kruszyna i Oliwia Pszonak. Wszyscy uzyskali kwalifikację do etapu rejonowego, który odbędzie się w grudniu 2018 roku.

Dagmara Skiba zakwalifikowała się do rejonowego etapu konkursu przedmiotowego z historii ze stuprocentowym wynikiem.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów

Magdalena Szurko-Kiona

_____________________________________________________________________________________________

TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniach 5-9 listopada w naszej szkole miał miejsce TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ- czyli cykl wydarzeń historyczno-kulturalnych organizowanych we współpracy z Biblioteką Gminną w celu wspólnego poznawania historii naszej niepodległości oraz celebrowania święta narodowego. Zadanie było dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Nasz Tydzień rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych pod hasłem "Wolność- największa siła człowieka". Kilkugodzinna praca, dużo zużytej farby to  sposób na wypowiedzenie się przez młodych ludzi na temat wolności. Tego samego dnia po południu odbył się turniej "Kocham Cię Polsko" dla nauczycieli i urzędników. Publiczność dopisała, zawodnicy wykazali się dużą wiedzą, a uśmiechy na twarzach świadczyły, że taki sposób na świętowanie wszystkim odpowiada. Drugiego dnia odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły w reżyserii pana Jana Mierzyńskiego pt. "Wehikuł czasu" o osadnictwie na terenie gminy Zwierzyn tuż po zakończeniu II wojny światowej. W środę 7 listopada młodsi uczniowie zmierzyli się w turnieju "Kocham Cię Polsko", a starsi wzięli udział w grze tematycznej zatytułowanej "Po drogach niepodległej". Nastrojowo i patriotycznie zrobiło się w czwartek podczas wieczorku słowno-muzycznego "Tęskniąc za wolnością", podczas którego był czas nad refleksją nad naszą polską  wolnością. W ostatnim dniu wspólnie wzięliśmy udział w apelu szkolnym, posadziliśmy "Dąb Niepodległości", odśpiewaliśmy hymn dokładnie o 11.11, świętowaliśmy urodziny 100 letniej Jubilatki i bawiliśmy się podczas Pikniku- dekorując ciasteczka, kręcąc kwiatki z balonów, robiąc zdjęcia w niepodległościowej fotobudce i kosztując kresowych pierogów i ciast. Autorkami tych wydarzeń były panie Magdalena Szurko-Kiona, Sylwia Markiewicz, Anna Sokulska i Anita Grabska z Biblioteki Gminnej, a pomocą służyli panie Małgorzata Szeligiewicz i Agnieszka Łesak oraz pan Jarosław Skiba. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy VIII - Dagmarze Skibie, Michałowi Łohunko, Filipowi Sękowi, Krzysztofowi Pawłowskiemu i Bartkowi Czerwikowi, którzy przez cały tydzień dzielnie wspierali organizatorów w pracy.

 

______________________________________________________________________________________________________

BohaterON - włącz historię!

Nasza szkoła weźmie udział w BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek, dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Więcej informacji na www.bohateronwtwojejszkole.pl .

______________________________________________________________________________________________________

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września uczniowie klas I - III Zespołu Placówek Oświatowych w Zwierzynie zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice , już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej ,,Sprzątanie świata".

Akcję rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz głównych jej celów.Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem miały wyznaczone tereny [ wokół szkoły, boisko, plac zabaw], które solidnie i z zaangażowaniem posprzątały.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy były zadowalające;

Po zakończonej akcji dzieci otrzymały od nauczycieli gromkie brawa i ,,słodki poczęstunek".Wspólnie bawiły się na ,,czystym placu zabaw".

                                                                                            Opiekun SK LOP Bożena Ziemlewicz

______________________________________________________________________________________________________

Europejski Dzień Języków

26 września 2018 roku Gminnej Bibliotece w Zwierzynie odbył się Europejski Dzień Języków. Uczniowie klasy 7, 8, 3a i 3b gimnazjum rywalizowali w różnych konkurencjach sprawdzających ich umiejętności językowe. Zwyciężyła klasa 7, która wygrała nagrodę główną 350 złotych ufundowaną przez Wójta Gminy Zwierzyn i Radę Rodziców. Pozostałe nagrody ufundowała firma Opony Sarbiewo państwa Małgorzaty i Piotra Lech. Nasza impreza nie odbyłaby się również dzięki uprzejmości i pomocy pani Sylwii Markiewicz, której serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Neumann

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    ul. Strzelecka 4
    66-542 Zwierzyn
  • (95) 761-72-97

Galeria zdjęć