Zrealizowane działania

Program dla szkół

Od września szkoła bierze udział w „Programie dla szkół” dzięki któremu uczniowie klas I-V otrzymują porcję krajowych warzyw i owoców lub mleka i produktów mlecznych. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo chętnie sięgają po produkty, utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe, a także uczą się nie marnować żywności, dzieląc się z koleżankami i kolegami, niezjedzoną porcją.

„Sprzątanie świata”

W październiku szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie wraz wychowawcami udali się w teren, aby pozbierać śmieci. Dbałość o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego z nas.

Uczestnicy spisali się na medal. Niestety ilość zebranych odpadów była bardzo duża, a szkolna akcja jest kroplą w morzu śmieci porzuconych w lasach, przy drogach czy zbiornikach wodnych.

Konkurs na zdrowy fast-food

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez WSSE w Gorzowie Wielkopolskim pt. „Przepis na zdrowy fast-food”.

Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie przepisu zdrowej wersji fast-foodu, a następnie przygotowanie potrawy i jej sfotografowanie, w celu promowania prawidłowego odżywiania i uświadamiania, że zdrowe posiłki również są smaczne.

Oto kilka propozycji naszych uczniów:

Tydzień Promocji Zdrowia i Zdrowego Odżywiania

Samorząd Uczniowski aktywnie włącza się w działania na rzecz promocji zdrowia. Członkowie SU zaproponowali społeczności szkolnej udział w akcji zachęcającej do aktywności fizycznej i racjonalnego odżywiania. 20 listopada br. rozpoczęliśmy Tydzień promocji zdrowia i zdrowego odżywiania. Każda klasa podczas zajęć z wychowawcą przygotowała swoją propozycję na zdrowie drugie śniadanie. Były kolorowe sałatki owocowe, gofry i przepełnione warzywami kanapki.

Wszystkie klasy spisały się świetnie. Tytuł najzdrowszej klasy zdobyła 5b.

„Akcja menstruacja”

Aktywna przerwa

Głównym celem „Aktywnej przerwy” w naszej szkole było zaproponowanie innego sposobu spędzania przerw śródlekcyjnych, w zamian za wprowadzony zakaz korzystania ze smartfonów.

Bez względu na pogodę, uczniowie wychodzą na szkolny dziedziniec i aktywnie spędzają czas. Jesienią dużą popularnością cieszyły się gry w piłkę nożną oraz w ping-ponga. Z kolei zimowa aura zachęcała do walki na śnieżki i lepienia bałwana. Grudniowe opady śniegu sprawiły uczniom wiele radości.